Nagromadzenie się śniegu na dachu – co możemy z tym zrobić?

Niespecjalnie masz ochotę na odśnieżanie dachu? Zawsze możesz spojrzeć na profesjonalne odśnieżanie dachów i wynająć fachowców do tego zadania po dobrej cenie.

Innym podejściem do rozważenia jest zapobieganie. Domy, które mają więcej niż 20 lub 30 lat mogą bowiem nie mieć wystarczającej izolacji, która mogłaby zapobiec gromadzeniu się śniegu. Gdy ciepło ucieka przez powierzchnię gontów, topi początkową warstwę śniegu, tworząc wilgoć, która z kolei trzyma śnieg w miejscu, tworząc dodatkowe jego gromadzenie się. Zastosowaniu odpowiedniej izolacji, zwłaszcza na strychach, nie tylko zwiększa wydajność systemu HVAC, ale także pozwala zmniejszyć ryzyko gromadzenia się śnieżnego ładunku w czasie ciężkich zimowych burz. Przy budowie nowego domu zatem ważne jest wzięcie tego pod uwagę.

Oblodzenia są poważnym problemem

W przypadku gdy warstwy śniegu gromadzą się stopniowo – topienie i ponowne zamarzanie tworzy linie lodu wzdłuż krawędzi budynku, tym samym tworząc poważne obciążenie dla systemu kanalizacyjnego. Rynny mogą zostać uszkodzone i zniszczone pod tym dodatkowym ciężarem. Te zatory blokują naturalne usuwanie się topniejącego śniegu z tej powierzchni, przez co tworzą zagrożenie.

Śnieg i lód stanowią znaczące zagrożenie dla integralności strukturalnej domu

Jest to niezwykle ważne, by każdy właściciel domu bądź innego budynku był w stanie zrozumieć znaczenie odśnieżania dachów i zapobiegania gromadzenia się lodu. Regularne przeglądy i konserwacja mogą zapobiec uszkodzeniom i obniżyć koszty naprawy lub wymiany. Właściciele domów, którzy nie posiadają lub nie chcą parać się konserwacją pokryć dachowych powinni koniecznie rozważyć wynajęcie licencjonowanego profesjonalisty do usuwania śniegu, który będzie odpowiadał za:

  • odśnieżanie dachów
  • fachowe doradztwo
  • wywóz śniegu Warszawa
  • regularne kontrole.

Inspekcja eksperta pozwoli wskazać ona obszary problemowe, zanim te pogorszą się. Cena za odśnieżanie dachów w Warszawie może bardzo się różnić. Natomiast jedną z najlepszych firm jest odsniezymy24.pl. To oczywiście może zapobiec uszkodzeniom spowodowanym nagromadzeniem się śniegu, lodu i innych zagrożeń. Jak to zwykle bywa w życiu – im wcześniej się o tym pomyśli, tym lepiej.

To też może cię zainteresować...