Ogród zimowy latem

Ogród zimowy to w dalszym ciągu rzadki widok w polskiej architekturze. Budując dom nie myślimy o takim rozwiązaniu. Szkoda, ponieważ mamy dodatkową przestrzeń do spędzania miło czasu w jesienne czy zimowe popołudnia. Z ogrodu zimowego możemy korzystać o każdej porze roku. Letnie wieczory z pięknym widokiem na okolicę czy horyzont, to kusząca propozycja. Jesienią i zimą to idealne miejsce do spędzenia zimnego dnia w ciepłym pomieszczeniu. W ciepłym, bo do wyboru mamy dwa typy ogrodu zimowego: ogrzewany i nieogrzewany.

Ogród zimowy nieogrzewany dobudowany jest do budynku a wnętrze ogrodu oddzielone jest od części mieszkalnej. Ogród zimowy ogrzewany może być połączony lub oddzielony od naszego domu, pełniąc rolę izolatora energii cieplnej. Zanim jednak zdecydujemy się na montaż takiego pomieszczenia musimy zastanowić się nad jego funkcją oraz z której strony mamy najlepsze nasłonecznienie. Bowiem każdy kierunek ma znaczenie. I tak, ściana wschodnia chroni pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem w godzinach południowych, a nadaje się głównie na jadalnie i pracownię. Strona zachodnia cechuje się dużym nasłonecznieniem latem, a wysokie temperatury pozostają z nami do wieczora. Wtedy tez musimy zadbać o ochronę w postaci rolet i odpowiednią wentylację. W okresie jesienno-zimowym strona zachodnia należy raczej do zimnych. Zimą najlepiej wybrać stronę południową, ponieważ mamy długo słońce, co czasami wymaga osłony. Natomiast strona północna to idealna miejsce do pracy i służące jako atelier. Cechuje się niewielkim nasłonecznieniem, ale za to równomiernie się rozkładajacym.

ogród zimowy

Ogród zimowy to lekka konstrukcja z profili aluminiowych izolowanych termicznie, wypełniona szkłem izolacyjnym i odpowiedniej podłodze. Ogród zimowy to alternatywa dla tarasów z którego nie skorzystamy w deszcz czy śnieg. Z ogródu zimowego zawsze.

Wybierajmy dobre rozwiązania dla naszego samopoczucia. Może nie codziennie będziemy z niego korzystać, ale warto zadbać o swoje zdrowie psychiczne jesiennymi wieczorami, czy zimowymi popołudniami. A latem z pogodą różnie bywa…

PHU Mirax

PHU Mirax

PHU Mirax - firma działająca w branży stolarki otworowej. Na ofertę firmy składają się okna i drzwi z PCV, aluminium i drewna, bramy garażowe i przemysłowe, a także rolety, żaluzje, markizy i ogrody zimowe. Siedziba firmy znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim. www.okna-mirax.eu

To też może cię zainteresować...