Energooszczędna brama garażowa – czym się wyróżnia od standardowych bram

Energooszczędność odmieniamy przez wszystkie przypadki z uwagi na wysokie ceny ogrzewania czy ekologię. Trudne czasy wymagają najlepszy rozwiązań dla naszego domu. Jeśli zaczynamy budowę wymarzonego domu to od samego początku myślimy o ochronie domu przed utratą ciepła. Stąd duże zainteresowanie energooszczędną stolarką okienną i drzwiową, ale także i bramą garażową. Bowiem przez garaż ucieka nam około 30% energii cieplnej. Dlaczego? Częste otwieranie i zamykanie drzwi garażowych, brak termoizolacji ścian i okien oraz stropu mają duży wpływ na wydostanie się na zewnątrz naszego ciepła.

Brama segmentowa to jest najlepsze rozwiązanie dla budownictwa mieszkalnego. Konstrukcja tego typu bramy pozwala nam na maksymalne ograniczenie strat ciepła przy połączeniu ościeżnicy ze ścianą. Ponadto szczelne skrzydło zbudowane z paneli stalowych powinno mieć minimum 40 mm grubości, wypełnione pianką poliuretanową o wysokich właściwościach termicznych. Dzięki temu nasza brama osiągnie najlepszy współczynnik ciepła, który dla bramy segmentowej powinien wynosić 1,3 W/m2K. Zależność jest taka – im niższa wartość współczynnika przenikania ciepła, tym mniejsze będą ubytki ciepła.

W przypadku bram garażowych największe straty ciepła występują w miejscu łączenia ościeżnicy bramy ze ścianą garażu. Dlatego producenci bram stosują m.in. dwulistkowe uszczelnienie obwodowe oraz specjalne uszczelki termiczno-wykańczające. To rozwiązanie doskonale izoluje konstrukcję bramy od ścian budynku oraz pozwala na estetyczne wykończenie otworu. Także automatyczne zamykanie i otwieranie bramy ma wpływ na oszczędność ciepła w garażu. Bowiem automatyczne napędy zdecydowanie skracają czas potrzebny na wykonanie tych czynności.

Nie można zapomnieć o prawidłowym montażu bram garażowej. Źle zamontowana brama będzie stale potęgować utratę ciepła w całym budynku, nie tylko w garażu. W pierwszej kolejności musimy prawidłowo przygotować powierzchnię, do której zostanie zainstalowana brama. Najlepiej, kiedy montaż bramy wykonamy po otynkowaniu ścian garażu oraz wykończeniu posadzki. Wtedy pozwoli to nam na osadzenie bramy na odpowiednim poziomie, co będzie miało wpływ na zachowanie szczelności oraz funkcjonowanie zamontowanej bramy.

Energooszczędna brama garażowa segmentowa to najlepsze rozwiązanie dla uzyskania najwyższych parametrów izolacji termicznej budynku. Niewątpliwie tak energooszczędną bramą jest brama UniTherm firmy Wiśniowski. Zbudowana jest z panela INNOVO o grubości 60 mm, co zdecydowanie wpływa na podwyższenie parametrów izolacji termicznej, gdzie współczynnik ciepła wynosi 0,33 W/m2K. Dodatkowo zastosowano system uszczelnień, który eliminuje straty ciepła w najbardziej newralgicznych miejscach płaszcza bramy. Brama UniTherm spełnia także rygorystyczne normy pod względem odporności na działanie wiatru, przepuszczalności powietrza i przenikania wody.

brama segmentowa UniTherm

Energooszczędna brama garażowa UniTherm firmy Wiśniowski – to produkt idealny na dzisiejsze czasy.

Więcej o energoszczędnej bramie garażowej UniTherm firmy Wiśniowski przeczytają Państwo na stronie dostawcy bram firmy Wiśniowski.

H.A.P. Borysiewicz

H.A.P. Borysiewicz

Firma H.A.P. Borysiewicz oferuje mieszkańcom Szczecina i całego regionu zachodniopomorskiego ogrodzenia posesyjne i przemysłowe, bramy garażowe, bramy przemysłowe, a także automatykę do bram, napędy, szlabany wiodących producentów. www.garaga.pl

To też może cię zainteresować...