BUDMA 2015 już za nami, a my piszemy, jak to się zaczęło…

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma już za nami. To najbardziej prestiżowa i rozpoznawalna impreza targowa organizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Impreza wrosła już na stałe w kalendarium corocznych imprez targowych branży budowlanej i stała się największą tego typu imprezą w naszej części Europy. My postanowiliśmy przyjrzeć się początkom tej imprezy, które miały miejsce już… ponad dwadzieścia lat temu!

Pierwsza Budma odbyła się w 1992 roku i, z dzisiejszej perspektywy patrząc, była to impreza nader skromna. Wzięło w niej udział tylko 283 wystawców z 10 krajów, a powierzchnia wystawiennicza zajmowała tylko 6 tys. m2, czyli jedną ósmą dzisiejszej ekspozycji.

Targi Budma

fot. PHU Mirax

Liczba wystawców rosła w bardzo szybkim tempie. Bardzo szybko targi wzbudziły też zainteresowanie wystawców zagranicznych. Trzeba pamiętać, iż były to lata 90-te, czyli dekada, w której rynek budowlany rozwijał się najszybciej i popyt na materiały i usługi budowlane rósł w tempie geometrycznym. Tak samo szybko rosła liczba wystawców i zapotrzebowanie na powierzchnię wystawową, które pod koniec lat 90-tych osiągneło liczbę 60 tys. m2. To rodziło określone trudności organizacyjne, zdecydowano więc o wydzieleniu z Budmy niektórych branż i zorganizowaniu dla nich osobnych targów, tak, by stworzyć wystawcom najbardziej optymalne do prezentowania ich oferty.

W ten sposób z Budmy wydzieliły się Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów oraz Sprzętu Budowlanego BUMASZ, Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJA, targi CBS Budownictwo Sportowe, Rekreacyjne, Wellness i Spa.

Dzisiejsza Budma, to targi zasadnicze i wiele imprez towarzyszących. Dla firm z branży stolarki otworowej szczególnie ważne są z pewnością dwie imprezy towarzyszące Budmie, a mianowicie Targi Branży Szklarskiej GLASS oraz, najważniejsze, Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH wraz Fabryką Okien na Żywo.

Tegoroczne Targi Budma odbyły się w dniach 10-13 marca i zgromadziły blisko 1000 wystawców z wielu krajów. My również odwiedziliśmy tegoroczną Budmę – poniżej kilka fotek, które udało nam się pstryknąć podczas spaceru po terenie targów.

PHU Mirax

PHU Mirax

PHU Mirax

PHU Mirax - firma działająca w branży stolarki otworowej. Na ofertę firmy składają się okna i drzwi z PCV, aluminium i drewna, bramy garażowe i przemysłowe, a także rolety, żaluzje, markizy i ogrody zimowe. Siedziba firmy znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim. www.okna-mirax.eu

To też może cię zainteresować...