Akcesoria do okien dachowych

Okna dachowe to widok w stronę nieba. Musimy w szczególny sposób zadbać o wygląd dekoracyjny i praktyczny. Oba te walory skupiają się wokół rolet zewnętrznych jak i wewnętrznych. Kupując rolety musimy wiedzieć jakie mają spełniać funkcje. Zazwyczaj rolety mają chronić nas przed nasłonecznieniem, nagrzaniem pomieszczenia latem, zimą ochronić przed chłodem, zabezpieczać przed hałasem a zarazem pełnić funkcje dekoracyjne okna.

okna dachowe

Rolety zewnętrzne mają zapewnić nam komfort termiczny zimą i latem. Zimą chronią przed mrozem i utratą ciepła, a latem mają chronić nasze okna przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzaniem. Ponadto powinny tłumić przed hałasem z zewnątrz, zacienić nam pomieszczenie latem i być bezpieczne dla ludzi. Do wyboru mamy rolety zewnętrzne o trzech sposobach obsługi: elektryczne, obrotowe i solarne. Innym produktem stosowanym do okien dachowych są markizy, których tkaniny odbijają promienie słoneczne i chronią przed nagrzaniem pomieszczenia. Zaletą markiz jest to, że nie ograniczają naszego widoku za oknem. Niestety, markizy stosuje się latem a rolety zewnetrzne można użytkować przez cały rok.

Jeśli chodzi o rolety wewnetrzne to w tym przypadku mamy możliwość kontroli nad wpuszczaniem promieni słonecznych do środka pomieszczenia. Wybór rolet wewnętrznych to plisowane, z półprzepuszczalnej tkaniny albo zaciemniające o szerokiej gamie kolorów i wzorów. Roleta rzymska FHB to kolejna propozycja akcesoriów okien dachowych. Rolety rzymskie cechuje szybką wymianę tkaniny zapewniając elegancki wygląd okna. Ponadto roleta rzymska z tkaniną o strukturze plastra miodu, z wewnętrzną, aluminiową powłoką, posiada idealne parametry izolacji cieplnej.

Wybór rolet wewnętrznych i zewnętrznych jest bardzo szeroki. Najlepszym rozwiązaniem dla naszego okna i pomieszczenia jest zastosowanie jednej osłony zewnętrznej i jednej osłony wewnętrznej. W takiej kombinacji mamy idealne parametry izolacji termicznej i akustycznej.

To też może cię zainteresować...