Materiały budowlane wokół domu

Wybór materiałów budowlanych jest bardzo duży. Każdy skład budowlany czy hurtownia budowlana mają swoją ofertę skomponowaną dla swoich klientów. Również my postaramy się przybliżyć Państwu nasze propozycje jakie można zaaranżować wokół własnego domu. Bardzo często nasze pojazdy, tarasy i podwórko wyróżniają nas spośród pozostałych posiadłości. A jak się wyróżnić jeszcze bardziej? Jakie materiały najwyższej jakości możemy użyć do dekoracji naszych domów i posiadłości? Oto kilka propozycji.

Klinkierowa cegła brukowa

Klinkierowa cegła brukowa to pierwsza nasza propozycja. Cegły cechują się bardzo niską nasiąkliwość 0,7%, bardzo wysoką wytrzymałością na zginanie i bardzo dużą odpornością na ścieranie. Klinkierowa cegła jest mrozoodporna, ognioodporna i antypoślizgowa. Zalety klinkierowych cegieł brukowych przemawiają za ich uniwersalnością w użytkowaniu. Polbruk z takiej cegły będzie służył nam przez wiele lat. Ponadto bardzo duży wybór formatów cegieł pozwala nam na robienie wielu kombinacji wiązań takich jak: w jodełkę, blokowe, wozówkowe.

Dostępne kolory: białokremowe, czarny cieniowany, szary cieniowany, czerwony i niebieski cieniowany oraz brązowoczerwony.

ogrodzenie z cegły klinkierowej

fot. Röben

Klinkierowa kostka brukowa

Klinkierowa kostka brukowa to kolejna wyjątkowa oferta wykorzystywana do aranżacji wokół domu. Dzięki swojej twardości kostka idelanie nadaje się jako materiał na podjazdy. Ponadto cechuje się wysoką wytrzymałością na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Naturalny proces wypalania gliny pozbawia naszego materiału jakichkolwiek sztucznych barwników i chemii. Kostka przyjazna jest dla człowieka i środowiska naturalnego.

Dostępne kolory: brązowoczerwony, czerwony cieniowany podpalany, niebieski cieniowany.

polbruk

Ceramika posadzkowa

Ceramika posadzkowa to bardzo duży wybór płytek stosowanych na posadzkach, tarasach, kuchni, warsztatach, halach przemysłowych czy pomieszczeniach użyteczności publicznej. Ceramika posadzkowa jest:

  • odporna na działanie tłuszczów i kwasów
  • mrozoodporna
  • odporna na ścieranie i obciążenia
  • odnioodporna
  • szybka w układaniu
  • delikatny połysk powierzchni
  • odporne na czynniki atmosferyczne
  • bezpieczna.

Do wymienionych zalet nalezy dodać fakt, iż do ich produkcji nie stosuje się żadnych farb, a otrzymana barwa, to efekt wypalania gliny w piecu. Dzięki temu zachowują wyjątkowy wygląd i estetykę na długie lata.

cegły posadzkowe

Systemy schodowe

Systemy schodowe to propozycja dla osób ceniących szybkość i wygodę w budownictwie. Dlaczego? Dlatego, że od producenta otrzymujemy gotowe konstrukcje z wypalonych cegieł klinkierowych. Zaletą takiego systemu jest łatwość i szybkość montażu, ponieważ już po godzinie mamy gotowe schody. Poza tym takie systemy są estetyczne, trwałe i konfigurowane zgodnie z życzeniem klienta.

Dostępne kolory: biały, czarny, szary, czerwony i czerwony cieniowany.