Stolarka okienna dla budynków pasywych

Budownictwo pasywne to nowoczesny rodzaj budownictwa energooszczędnego charakteryzujący się niskim zapotrzebowaniem na energię cieplną. Technologia ta w Europie Zachodniej funkcjonuje od ponad 20 lat i zyskała ważną pozycję w budownictwie. W naszym kraju dopiero teraz zaczyna cieszyć się coraz większym uznaniem zarówno architektów, inwestorów jak i właścicieli domów.

Dom pasywny to taki budynek, który w sezonie ma bardzo niskie zapotrzebowanie na ciepło nieprzekraczające 15 kWh/m2. Oczywiście niskie zapotrzebowanie na energię cieplną domu obniża koszty eksploatacji a jednocześnie staje się przyjazny dla środowiska. Technologia budowy takiego domu wymaga materiałów budowlanych specjalnie przeznaczonych dla budownictwa energooszczędnego, rzetelnego montażu poszczególnych elementów oraz starannego wykonawstwa przez ekipy budownicze. Wiąże się to z wyższymi kosztami całego projektu, ale warto zainwestować w innowacyjne rozwiązania.

Dzisiejsze materiały budowlane idealnie zaspokajają potrzeby budownictwa pasywnego. Warto wymienić stolarkę okienną i drzwiową, gdzie producenci okien i drzwi spełnili wszystkie wymogi techniczne budownictwa energooszczędnego. Dlatego mamy coraz większy wybór okien z najwyższymi parametrami izolacji termicznej. Ale wymogi są coraz wyższe i w chwili obecnej całkowity współczynnik przenikania ciepła okna nie może być wyższy niż 0,8 W/m2K. Aby spełnić te parametry, okno musi być specjalnie zbudowane, czyli posiadać m.in. dodatkowy system uszczelnień i odpowiedni pakiet szybowy. Oczywiście musimy pamiętać o prawidłowym montażu takiego energooszczędnego okna, gdyż w innym przypadku nie spełni swojego zadania. Dlatego kupując okno energooszczędne pytajmy się o ciepły montaż okien, który wykonuje ekipa montażowa z doświadczeniem w montażu tego rodzaju okien.

Okna energooszczędne dostępne są w każdym salonie sprzedaży. W przeciewieństwie do standardowych okien pvc są droższe, ale w ogólnym przeliczeniu kosztów inwestycja zwraca się w szybkim czasie. Salony sprzedaży oferują Państwu coraz większy wybór zarówno okien jak i drzwi z pvc, drewna czy aluminium. Oczywiście okna aluminiowe z ciepłym profilem również osiągają dobre parametry izolacji termicznej, ale nie tak dobre jak okna pvc. Jeśli budowa domu pasywnego dopiero jest na etapie projektu, to zapraszamy do salonów sprzedaży stolarki okiennej, gdzie doświadczeni sprzedawcy udzielą Państwu szczegółowych danych technicznych, które mają ważne znaczenie, a nie zawsze można o nich wyczytać np. w internecie.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych dostawców stolarki energooszczędnej w Szczecinie: Firma Matek, ul. Goleniowska 13, tel. +48 91 469 27 11. Firma ta oferuje okna energooszczędne firmy Vetrex, którego jest także autoryzowanym salonem sprzedaży. Oferują także profesjonalny ciepły montaż wszystkich okien i drzwi oraz bram garażowych. Szczegóły znajdą Państwo na ich stronie: www.matek.szczecin.pl

Natomiast w Gorzowie Wielkopolskim polecamy firmę PHU Mirax, ul. Podmiejska 1, tel. +48 95 729 82 79. W swojej ofercie posiada system okien energeto firmy Aluplast, specjalnie stworzony dla potrzeb budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Poleca także montaż okien, drzwi i bram garażowych. Strona firmowa: https://www.okna-mirax.eu

Zadbajmy o swoje środowisko realizując technologię pasywną i energooszczędną.

To też może cię zainteresować...