Systemy ogrodzeniowe dla naszego domu

System ogrodzeniowy stanowią bramy, segmenty, furtki i słupki oraz bogaty wybór akcesoriów do montażu ogrodzeń. A jak zaplanować własne ogrodzenie posesyjne? Mamy trzy warianty. Pierwszy jest kombinacją segmentów, słupków, furtki i bramy wykonanej ze stali. Drugą propozycją jest system oparty na bramie, segmentach, furtce wykonanych ze stali, ale zamontowanych na słupkach murowanych. Trzecią alternatywą dla postawienia ogrodzenia jest kombinacja segmentów i słupków stalowych montowanych na podmurówce.

System ogrodzeniowy nie zawsze ma idealne podłoże montażu. Bardzo często teren jest nierówny czy pochyły. Z tej przyczyny musimy nasze ogrodzenie postawić w nietypowy sposób. Do takich sposobów należą: schodkowanie segmentów ogordzeniowych czy zastosowanie skośnych segmentów ogrodzeniowych. Teren jest wymagający, więc wymagane są skuteczne i wytrzymałe rozwiązania montażu. Ponadto musimy pamiętać o wjeździe na naszą posesję. Wjeżdżamy przez bramę wjazdową, która może być przesuwna, wtedy skrzydło przesuwa się po wewnętrznej stronie ogrodzenia. Dzięki temu nie potrzebujemy dużo miejsca na podjazd. Na posesję możemy wjechać bramą dwuskrzydłową, ale w tym przypadku potrzebujemy zdecydowanie więcej miejsca niż w przypadku bramy przesuwnej.

Nie zapominajmy o futrce. Furtka to taka mała brama, która daje nam możliwość wejścia na naszą posesję. Furtka może otwierać się w dowolnym kierunku, ale powinna zapewnić nam swobodne wejście na teren posesji. Zazwyczaj na naszej furtce wisi skrzynka na listy. Bardzo często idealnie komponuje się z naszym wzornictwem systemowym, ale zdarza się, że jest przypadkowym zakupem. Dlatego przy wyborze systemu ogrodzeniowego warto nie zapomnieć o tym szczególe.

System ogrodzeniowy pozwala nam na zamaskowanie nieprzyjemnych dla nas widoków jakim jest śmietnik. Właśnie kompletny system pozwala nam na wyznaczenie oddzielnego miejsca na niedogodne dla naszego oka widoki. Można zbudować altankę, mur czy parkan wykończony elementami naszego systemu. Podobnie sytuacja ma się z drzewami czy krzewami, które niekoniecznie mają znaleźć się po wewnętrzej stronie posesji. W inteligentny sposób możemy je ominąć właśnie dzięki takiemu systemowi. Natomiast jeśli mamy zapewnić dodatkowy dostęp do odczytu liczników prądu czy gazu, możemy zamontować dodatkowe furtki czy bramki.

Każdy system ogrodzeniowy powinien być odporny na korozję. Dlatego elementy wykonane ze stali zabezpiecza się w dwojaki sposób: cynkuje się i maluje proszkowo. Obie metody gwarantują ochronę naszego systemu ogrodzeniowemu przez dziesiątki lat. Ponadto systemy ogrodzeniowe są odporne na każde warunki atmosferyczne, w szczególności na promienie słoneczne, mróz czy deszcz. Jeśli zależy nam na jednolitym wzornictwie i elegancji to systemy ogrodzeniowe spełnią Państwa oczekiwania.

To też może cię zainteresować...