Udany duet – brama i drzwi wejściowe

Marzenie o domu idealnym ma każdy, kto zamierza się budować. Czy zaczynając zakup materiałów budowlanych i stolarki otworowej mamy pewne pytania? Czy warto dobrać jednakowy kolor bramy garazowej z drzwiami wejściowymi? Zapewne tak. Chociażby ze względu na spójną kolorystkę i identyczny wzór, które dają poczucie ładu i harmonii. Taki duet w nowoczesnych aranżacjach to już standard w domach.

A wybór kolorystyki zacząć od bramy czy drzwi? Od bramy oczywiście, dlatego, że sposoby jej wykończenia i kolorystyki nie jest tak duża jak w przypadku drzwi wejściowych. Dlatego warto zapoznać się dogłębnie z całym wachlarzem bram, a dopiero później zdecydować się na kolor drzwi. Producenci zadbali o swoich klientów oferując szeroką gamę przetłoczeń i kolorystyki, a najpopularniejsze kolory są w bardzo przystępnych cenach. Co powinno mieć również wpływ na wybór danego produktu.

brama i drzwi wejściowe

Bramy garażowe zbudowane są z blachy stalowej, która ma różne powierzchnie: gładkie lub wyprofilowane. Mogą mieć różną strukturę: mikroprofilowaną, gładką lub podobną do struktury drewna. Coraz częściej mamy oferty takich samych przetłoczeń w bramach, jak i w drzwiach wejściowych. Takie rozwiązanie jest idealne dla klienta, co ułatwia mu szybki wybór i oszczędza czas. Najlepiej oba produkty zakupić od jednego producenta. Wtedy nie ma problemu z doborem koloru czy struktury produktu. Kolor należy wybierać zgodnie z numerem RAL, ponieważ może się zdarzyć, iż od drugiego producenta kolor mahoniu lub antracytu będzie w innym odcieniu. Pamietajmy również, iż okleiny na drzwiach układane są tak, że wzór jest pionowy, a w bramach garażowych odwrotnie – wzór układany jest poziomo.

To też może cię zainteresować...