Szyba samoczyszcząca? Co to takiego?

Szyba samoczyszcząca pokryta jest powłoką hydrofilną, która pozwala na równomierne rozlewanie sie kropli deszczu po szybie. Jednocześnie tworzy jednolitą warstwę po której spływają krople deszczu oraz wszystkie zanieczyszczenia. Natomiast woda momentalnie odparowuje, nie pozostawiając żadnych zacieków czy smug. Tym samym do pomieszczenia wpada więcej światła. Co ciekawe, powłoka hydrofilna działa również w nocy.

Czym wyróżnia sie na tle innych szyb oprócz posiadania powłoki hydrofilnej? Niczym, ma jedynie lekką poświatę koloru niebieskiego. Nadaje się do każdego rodzaju okien. Najczęściej używana jest do okien montowanych wysoko np. na klatkach schodowych czy poddaszach. Zalecana jest do mieszkań i obiektów mieszczących się na terenach przemysłowych czy o silnym natężeniu ruchu.

szyba samoczyszcząca

A czy jest droższa od standardowej szyby? Oczywiście i to znacznie. Dlatego nie warto montować jej w miejscach zacienionych czy trudno dostępnych dla promieni słonecznych. W takich warunkach nie spełni swojej roli. Zastosowanie powłoki hydrofilnej nie przeszkadza w użyciu innych opcji, np. aby szyba była jednocześnie dźwiękoszczelna czy przeciwsłoneczna.

Czy szyba samoczyszcząca jest nowością w stolarce okiennej? Nie. Szyba ta była już wcześniej znana producentom i sprzedawcom okien. Z racji wyższej ceny okna nie była proponowana klientowi. Szkoda, bo częste mycie okien też kosztuje.

To też może cię zainteresować...