Zalety rynien ze stali nierdzewnej

Rynny ze stali nierdzewnej pasują do każdego stylu architektonicznego. Ze względu na swoją uniwersalność cenione są przez każdego inwestora i budowniczych. A na czym polega fenomen rynien ze stali nierdzewnej?

Stal to stop żelaza i węgla. Stal nierdzewna posiada minimum 10,5% chromu i mniej niż 1,2% węgla, co sprawia, że jest w odporna na korozję. Odporność na korozję to najważniejsza cecha dla rynien dahcowych. Tlenek chromu chroni stal przed warunkami atmosferycznymi, które często są szkodliwe dla dużej części materiału. Ponadto stal nierdzewna jest całkowicie przetwarzalna, ponieważ prawie w całości można ją odzyskać na nowo. Nierdzewka jest także neutralna dla środowiska, gdyż po kontakcie z wodą nie wypuszcza do środowiska żadnych związków chemicznych.

rynny ze stali nierdzewnej

Akcesoria ze stali nierdzewnej są idelanym rozwiązaniem do pokrycia dachów. Dlatego ze stali nierdzewnej najczęściej produkuje się rynny i rury spustowe o najdłuższych długościach nawet do 20 metrów długości. Tym samym zmniejszamy ilość połączeń spawnych wzmacniając całą konstrukcję. Ponadto stal nierdzewna o grubościach 0,4 lub 0,5 mm jest wyjątkowo plastyczna nawet w niskich temperaturach, łatwo się lutuje i można robić to w każdych warunkach, nawet warsztatowych.

Rynny ze stali nierdzewnej posiadają wysoką wytrzymałość mechaniczną, większą niż w przypadku materiałów tradycyjnych. Doskonale też znoszą obciążenia wywołane nagromadzonym śniegiem czy zanieczyszczeniami po ulewach, jak błoto. Łatwe w czyszczeniu, montażu i użytkowaniu.